Sterling Silver Mens Antiqued Brushed Cable/Twisted Rolo Bracelet QG5736-8.5
Sterling Silver Mens Antiqued Brushed Cable/Twisted Rolo Bracelet
Product Type: Bracelet
  • Material: Primary - Purity:925
  • Finish:Polished & Brushed
  • Length of Item:8.5 in
  • Material: Accents:Rhodium
  • Material: Accent Color 1:Black
  • Chain Length:8.5 in
  • Chain Type:Link, Other
  • Chain Width:9.62 mm
  • Clasp /Connector:Lobster
  • Clasp Thickness (Female end):3.71 mm
  • Clasp Thickness (Male end):3.75 mm
  • Clasp Width (Female end):7.46 mm
  • Clasp Width (Male end):7.51 mm
  • Material: Primary:Sterling Silver
  • Width of Item:9.62 mm